השירותים שלנו
גלריית גלויות
קבל השראה לניהול העסק שלך!  לצפייה>>
מצא אותנו בפייסבוק
אנחנו גם ב- LINKEDin
מחפש עבודה?
מכיר מישהו שמחפש?

הלקוחות שלנו מחפשים עובדים!
למודעות הדרושים>
מאמרים
קרא בעצמך! למאמרים >>
טיפ: איך לבנות עסק בצורה נכונה?
 

התוצאה של ניהול גרוע היא בלבול. גם אם את או אתה מאד מוכשרים, בנייה לא נכונה של העסק תגרום לך לכרוע תחת הנטל בזמן שהעובדים שלך (אם הגעת למצב שגייסת עובדים) יושבים ללא מעש. בניית עסק ללא ארגון נכון ומדוייק תוביל להשקעת מאמצים מיותרים ותוריד את המורל!

בין אם מישהו אחראי למחלקה, לעסק קטן או לארגון גדול הבנת העקרונות של ארגון חשובה לאין ערוך להצלחה! פעילות, ולא משנה איזו, מורכבת מסדרת פעולות שמתרחשות אחת אחרי השניה. גם אם אתה האדם היחיד העובד בעסק שלך כדאי מאוד שתפרק את רצף הפעולות שלך. לכל אחת מפעולות אלו יהיה תוצר סופי בעל ערך. זהו אותו התוצר שאותו חלק מרצף הפעולות מפיק, אם אחת הפעולות לא מסתיימת בתוצר סופי בעל ערך, אי אפשר יהיה לקיים רצף יעיל של פעילות. הדרך הנכונה לבנות תרשים מהסוג הזה יהיה מהסוף להתחלה.

כלומר, מהו התוצר הסופי של העסק שלך?? לדוגמה: תוצר סופי בעל ערך של מוסך יהיה: "כלי רכב שתוקנו וסופקו בזמן ללקוחות מרוצים אשר ממליצים לאחרים וחוזרים לתיקון או לטיפול הבא". כשיש לנו את זה, אנו ממשיכים אחורה ברצף ומגדירים תוצר סופי בעל ערך לכל פעולה עיקרית ברצף. כך קורה מצב שאנו יודעים בדיוק מה החלקים של כל העסק, איך הרצף עובד ומה כל חלק מייצר. כמו כן, כאשר העסק יגדל (ואם תעשה את זה ככה אין מצב שהוא לא יגדל) ונצטרך לגייס עוד כוח אדם, נדע בדיוק היכן להציב אותו, לא רק על פי תחושה, ואותו כוח אדם ידע בדיוק מה עליו לייצר.

אני מזמין אותך לשבת וליצור תרשים כזה !!! בבוא היום אתה תודה לי.


 
הירשם לסדרת הטיפים