השירותים שלנו
גלריית גלויות
קבל השראה לניהול העסק שלך!  לצפייה>>
מצא אותנו בפייסבוק
אנחנו גם ב- LINKEDin
מחפש עבודה?
מכיר מישהו שמחפש?

הלקוחות שלנו מחפשים עובדים!
למודעות הדרושים>
מאמרים
קרא בעצמך! למאמרים >>
עשרת הדיברות בעסקים:
הדרך האמיתית לחירות בעסקים
הדרך להגיע לחירות אמיתית היא פשוטה! הרעיון הוא לעשות את הדברים נכון.

חוסר ידע בניהול נכון, בבניה וביסוס של עסק או ארגון יכבלו אותך לתוך הארגון, הורסים את החלומות שלך והופכים אותך לעבד של העסק ושל העובדים שלך!!

זה מה שקורה לרוב העסקים במשק הישראלי (לפחות אלה שאיתם נפגשתי) והסיבה האמיתית להיותך כבול היא לא רשויות המיסים או הממשלה.

כיצד, בכל זאת, אפשר בצורה פשוטה לעשות את הדברים נכון ובהדרגה לצאת מאותה המלכודת שאתה מוצא את עצמך לכוד בה? 

אתן לך כאן 10 נקודות המכילות כלים פשוטים ונכונים שאפשר וצריך ליישם באופן מיידי כדי להגיע לחירות עסקית אמיתית:

 
(אני מציע לך לגזור, לשמור וליישם את הטיפים הפשוטים הללו, אני מבטיח לך שאם תיישם אותם תעלה על דרך המלך לחירות עסקית אמיתית).
1.לעולם אל תפתור בעיה שעובד כלשהו מפנה אלייך!!!! אם תעשה זאת עד מהרה תמצא את עצמך שקוע בבעיות שכולם מפנים אליך! נמצא בסקר כלל עולמי שנעשה שהסיבה העיקרית שאנשים עוזבים את עבודתם היא שלא האצילו להם מספיק סמכויות. הדרך להאציל סמכות ולפתור את בעיית "ספוג הבעיות" היא במשפט הבא כאשר עובד מפנה אליך בעיה: "איך אתה היית פותר את זה?" דבר זה נראה כל-כך סתמי ופשוט אך הוא נחשב לאחד מקווי המדיניות החשובים ביותר שקיימים. נסה אותו ותראה איך כמות הבעיות שמגיעה אלייך יורדת באופן משמעותי, מה שיפנה לך זמן ויצור לך חופש איתו תוכל להמשיך ולפתח  את העסק!
 
2.עבוד עם תוכנית עבודה קצרת טווח! אם אתה בעל עסק, סביר להניח שאתה מטפל בהמון דברים: לקוחות, בנקים, הזמנות, ספקים, ענייני בית, עובדים ועוד ועוד. זאת לא בעיה לטפל בהמון דברים, להפך!!!! זה ממש בסדר וטוב לטפל בהמון דברים אך כשהם לא מסתובבים לך בתוך הראש!!!
כאשר הדברים מסתובבים לך בראש הם שולטים בך ולא אתה בהם, מעבר לזה אתה תרגיש באופן קבוע עמוס וטרוד ובדרך כלל תטפל רק בדברים השוטפים וגם בהם, בקושי.
רשימה של כל הדברים השוטפים, ויותר מכך, דברים שצריך לקדם שהם מעבר לדברים השוטפים יביאו אותך לתפוקה גבוהה הרבה יותר ויגרמו לכך שאתה באמת מתקדם ולא מתגלגל (אחורה) ויביאו אותך לחירות אמיתית.


3.יצירת אשליות- גורם ותוצאה. בהמשך לנקודה מספר 2, אם אתה רוצה לשלוט וליצור את העתיד שלך תעבוד עם תוכניות כתובות! כשהכל כתוב ולא מסתובב בראש, אתה פנוי ליצור את העתיד, לתכנן בגדול, לראות בעיני רוחך את המקומות שאליהם תרצה להגיע - לחלום! ומה יותר חופש מזה?!

4.הדבר בו אתה מתמקד יגדל!!! אם אתה מוצא את עצמך מפנה את תשומת הלב שלך לכמה העובדים לא בסדר, כמה הלקוחות לא בסדר או כמה הספקים או הבנקים או כל דבר אחר לא בסדר, ובכן, זה מה שתקבל!!! תדאג לחפש ולמצוא דברים שמתקדמים באופן טוב, דברים טובים שקורים, גם אם הם קטנים, שים עליהם את תשומת הלב, תתקשר עליהם, תתעסק איתם ופתאום תתחיל לראות יותר מהם!!!

5.נהל ותגמל על פי סטטיסטיקות! מדידה של אספקטים שונים ושל עובדים בעסק היא חשובה מאין כמותה! ניהול על פי סטטיסטיקות הוא מדויק! רואים גרף עם נתונים עובדתיים, לא שמועות או דעות או רגש שבא מהבטן. הגרף עולה או יורד, זו התשובה! נהל את העובדים שלך עם גרפים שמודדים את התפוקה שלהם. (אין דבר כזה שאי אפשר למדוד תפוקה של מישהו) שחק משחקים עם הצוות שיגרום להם להעלות את הסטטיסטיקות ותגמל בכיף מי שמעלה אותן!!!

6.נהלי עבודה ומדיניות. יצא לך לפתור בעיה ולאחר מכן הבעיה הזו חזרה וקרתה שוב ושוב? הסיבה לכך היא שאחרי שפתרת את הבעיה לא כתבת איך פתרת אותה ומה עושים מעתה ואילך כדי שהיא לא תחזור על עצמה ולא דאגת להטמיע זאת בעסק. זו הדרך היחידה שבה תוכל להתקדם ולפתור בעיות באמת! בנוסף, דאג לכך שהוראות שאתה מוציא לצוות תהיינה כתובות, אף אחד לא יוכל להתווכח עם מדיניות כתובה והוראות שנכתבו!!! זה מה שיבנה את העסק שלך, ירחיב אותו ויגרום לו להיות יציב וחזק! 

7.תעד פעולות מוצלחות! תוך כדי העבודה אנו עושים פעולות או מנסים דברים. חלקם טובים חלקם פחות. את הדברים הטובים, שמניבים פירות נרצה לזכור ולשמר כדי לעשות אותם שוב ושוב ולהטמיע אותם בתוך העסק. לכן, כתוב אותן והכנס לקלסר או קובץ במחשב. בעתיד כאשר אולי יהיו זמנים לחוצים ופחות טובים תוכל לגשת לשם ולראות אילו פעולות הזנחת ואילו ניתן להטמיע שוב באופן מיידי כדי לשפר את המצב.

8.שליטה שווה הכנסה! שליטה, בעיקר פיננסית, חשובה לאין ערוך!!!! בעלי עסקים רבים לא יודעים את הסכום המדויק שעליהם להכניס לחשבון הבנק בחודש הקרוב!!! זה פשוט מטורף!!! אם אתה לא יודע כמה אתה צריך להכניס אז איך תרוויח??? קיימים כלים פשוטים אך עוצמתיים לשליטה בכסף, בלעדיהם לא תרוויח!!! למד אותם והשתמש בהם!

9.שווק, שווק, שווק!!! כמה אנשים אתה מכיר??? כמה אנשי קשר יש לך בטלפון הנייד? כמה בני משפחה קרובים ורחוקים יש לך? כמה לקוחות קיימים? כמה קולגות למקצוע? כמה חברים ב- FACEBOOK? מה אתה עושה עם כל אלה כדי ליצור לקוחות חדשים??? ישנו משפט חכם שאומר: "אדם חי (מתקיים) במידה שבה הוא מסוגל לתקשר".  כמות התקשורת (בצורה של טלפונים, מיילים, מכתבים, דפיקות בדלת וכו') שתוציא החוצה תקבע את רמת ההכנסה שלך!!! לא צריך להיות גאון גדול כדי לעשות את זה וגם לא צריך להוציא הון על פרסום כדי לעשות את זה. תתחיל לעשות את זה. אתה תהנה!!!

10.עוצמה של קבוצה... במידה ואתה מעסיק אנשים או מתכנן להעסיק אתה חייב להבין שעוצמה של קבוצה אמיתית הוא הרבה יותר גדול מכוחם של כל היחידים בקבוצה! לכן, למד את הנתונים האמיתיים על ניהול וצור קבוצה מנצחת והמשך ליצור אותה ללא הפסק, כמו גם את שאר הקבוצות שבהן אתה חבר – המשפחה שלך, חבריך, מועדון הכדורגל שלך או כל קבוצה אחרת.
שאף ליצור קבוצה של אנשים שעובדים ביחד למען אותה המטרה! עשה ישיבת צוות כל שבוע, גרום לכל הצוות לשאוף להרים את הסטטיסטיקות על-ידי כך שתשבח ותתגמל בגדול בעלי סטטיסטיקות גבוהות, תן מטרות, תקשיב להצעות, תשתף את הצוות במשחק. ואז תנצח!

להורדת קובץ PDF של עשרת הדיברות בעסקים לחץ כאן.