השירותים שלנו
גלריית גלויות
קבל השראה לניהול העסק שלך!  לצפייה>>
מצא אותנו בפייסבוק
אנחנו גם ב- LINKEDin
מחפש עבודה?
מכיר מישהו שמחפש?

הלקוחות שלנו מחפשים עובדים!
למודעות הדרושים>
מאמרים
קרא בעצמך! למאמרים >>
כיצד לכבוש יעדים בשנה החדשה???

שנה חדשה לפנינו, הנטייה שלי בתקופה הזו היא להסתכל ולבחון מה השגתי בשנה החולפת לעומת מה שהתכוונתי להשיג מלכתחילה – מה היו השאיפות והיעדים שלי, האם אני עומד ביעדים שהצבתי? האם העסק שלי התרחב כפי שרציתי? לאן מועדות פניי בשנה הקרובה?
ואני אוהב את התקופה הזאת. לא תמיד בהכרח כי הגעתי לכל יעד ויעד, אלא זה נותן לי מדד ואני אוהב להסתמך על נתונים ולא על תחושות ודעות.
הרעיון הוא שחייבים להגדיר שאיפות, מטרות ויעדים לשנה החדשה – חייבת להיות לנו תכנית אסטרטגית!!!
מהי אסטרטגיה? המונח אסטרטגיה מקורו במילים היווניות:
Strategos, שפירושו "גנרל".
Stratus, שפירושו "צבא".
Agein, שפירושו "להנהיג".
 
אסטרטגיה, לפיכך, על פי הגדרתה המילונית מתייחסת לתוכנית עבור מלחמה או מגזר ממנה.
מושג זה הפך עם הזמן לתכנית עבור ניהול כולל מיומן של תחום נרחב של מבצעים, או מגזר של מבצעים כאלה, לעבר השגת שאיפה או תוצאה ספציפית.

זהו תכנון אשר מתבצע ברמת הדרג העליון, מאחר שכדי שהוא יהיה אפקטיבי הוא חייב להתבצע מתוך ראיה כוללת של הסיטואציה הקיימת בצורה רחבה. זוהי הצהרה של התכניות המיועדות להשגת יעד נרחב, תוך כדי שימוש נכון במשאבים או בתמרונים על מנת להתגבר על מכשולים קיימים כדי להגיע ליעד.
כדי להוציא לפועל תוכנית אסטרטגית, חייבת להיות לך תוכנית של מהלכים ופעולות הדרושים להוצאתה על הפועל. זהו התכנון הטקטי.

תכנון טקטי מתבצע במורד לוח ההתארגנות בצבא והוא יכול לרדת לפרטים מאוד קטנים עד לרמה של: "טוראי יוסי צריך להחזיק את הרובה שלו מכוון על סבך שיחים 10 ולירות אם משהו זז בתוכו".
כאשר אתה מתמקד בתוכנית טקטית לטווח קצר קיבלת תוכנית קרב.

"תוכנית קרב", מהי? זוהי רשימת יעדים ליום המחרת או לשבוע הקרוב, המקדמים את התכנון האסטרטגי ושמטפלים בפעולות המיידיות ובחריגות המעכבות אותו. לפיכך, תוכנית קרב היא תוכנית מיידית שמקדמת ומיישמת חלקים של התוכנית האסטרטגית.

תוכנית קרב, פירושה הפיכת התכנון האסטרטגי ליעדים מדויקים ובני ביצוע, שיוצאים אל הפועל בפרק הזמן המיידי.
כך מקבלים מצב שבו תכנון אסטרטגי טוב אשר הופך ליעדים טקטיים טובים ולאחר מכן מוצא אל הפועל, מביא ליידי התקדמות. כמות מספקת של צעדים לפי רצף זה המבוצעים בהצלחה, מביאים לניצחון במלחמה.

כל אדם מצליח או קבוצה משגשת – יש להם חזון, שאיפות ותוכניות שהם פועלים כדי לקדם. ללא כל אלה,כשהם כתובים, כל ההתקדמות שתהיה היא רק עניין של מזל.

הטריק האמיתי הוא לתרגם את השאיפות והמטרות הגדולות הללו לפעולות קטנות שניתן להוציא לפועל כל אחת מהן די בקלות, על בסיס יומיומי לאורך השנה הקרובה.
 
אז אני ממליץ לך לשבת ולכתוב מה אתה רוצה להשיג בשנה הקרובה ואז לפרק את זה בכתב לפעולות קטנות ויומיות שמקדמות אותך לעבר השאיפה או היעד!
בהצלחה!
מאחל לך שנה של השגת יעדים ושאיפות!!!
נלקח מתוך הטכנולוגיה האדמיניסטרטיבית של ל.רון הבארדמנש שערי,
אקספנד יעוץ עסקי וארגוני