השירותים שלנו
גלריית גלויות
קבל השראה לניהול העסק שלך!  לצפייה>>
מצא אותנו בפייסבוק
אנחנו גם ב- LINKEDin
מחפש עבודה?
מכיר מישהו שמחפש?

הלקוחות שלנו מחפשים עובדים!
למודעות הדרושים>
מאמרים
קרא בעצמך! למאמרים >>
מה הגורם העיקרי לעובדים שעוזבים?

דברים אלו נכתבים עבור אלה שיש להם עובדים או כאלה שמתכננים שיהיו להם.
אני מתאר לעצמי, שכאשר החלטת לפתוח את העסק התמונה שעברה לך בראש היא כזו שבה אתה יושב במשרד מפואר ויש שם עובדים מסתובבים ועושים את העבודה והכסף פשוט זורם אליך.

יצא לי לפגוש מעט מאוד בעלי עסקים, יחידי סגולה שאצלם העובדים עושים את העבודה. ובאמת עושים אותה.
רובם הגדול של בעלי העסקים נמצאים שם כדי לפתור בעיות עבור הצוות שלהם. והם ממשיכים לעשות זאת לנצח מבלי לראות או להאמין שאפשר שיהיה אחרת, וכך במקום לנהל, לתכנן ולעבוד על פיתוח העסק בעל העסק מוצא את עצמו מטפל בבעיות של כולם על בסיס מתמשך.

אותם בעלי עסקים, יחידי סגולה שפגשתי היו שונים בגישה שלהם לגבי הצוות שלהם. קודם כל הם סמכו עליהם ולא דאגו מכך שיעשו טעויות, דאגו להאציל סמכויות. שנית, הם תמיד דאגו להכשרת הצוות, לא פחדו לתת להם ידע והכשרה והשקיעו בכך.

בהמשך העלון תוכל למצוא טיפ חשוב מאוד שיגרום לעובדים שלך להגדיל ראש ולקחת אחריות על התפקיד שלהם.
אז איפה אפשר למצוא עובדים טובים??? אצלך בעסק!!! צריך ליצור אותם בעזרת כלים פשוטים ונכונים שיעלו אותך ואת העסק שלך על דרך המלך.

טיפ: איך מורידים לחץ וחוסר זמן מבעל העסק או מהמנהל ויוצרים עובדים שלוקחים אחריות על התפקיד שלהם?
אם אתה חושב בזמן קריאת שורות אלו על כמה העובדים שלך לא מוצלחים ועד כמה הכל נופל עליך, אז יש לי חדשות בשבילך. מי שגרם לזה לקרות זה רק אתה ולא העובדים שלך!

זה מתחיל כאשר גייסת מישהו לעבוד עבורך והתחלת לפתור עבורו בעיה ומאז אותו החלק בתפקיד שלו הוא שלך מכיוון שהוא מפחד לקחת אחריות ולטעות ולכן מפנה את זה אליך. אתה מוכן לטיפ??

אם, מעכשיו ואילך, כל עובד שמגיע אליך עם שאלה או בעיה, התשובה שלך תהיה: "איך אתה היית פותר את זה???" ובזמן שהעובד חושב ומעלה פתרונות ואתה מקשיב המצב יתחיל להשתפר במהירות, תוכל לגלות אם חסרה לו הכשרה או ידע בתפקידו ולספק אותם ופתאום תוך מעט מאוד זמן תמצא את עצמך מפסיק לפתור בעיות והעובדים פחות ופחות יגיעו אליך עם הבעיות כי לימדת אותם להפעיל את הראש ולמצוא פתרונות בעצמם!

אחד מקווי המדיניות הארגוניים החשובים ביותר שקיימים הוא: "לעולם אל תפתור בעיה שזוטר כלשהו מפנה אליך. לעולם!!!"

תנסה את זה שבועיים וכתוב לי איך הלך. בהצלחה!


מנש שערי,
אקספנד יעוץ עסקי וארגוני